Přeskočit na obsah

Luhačovice 16.11-18.11.2023

Ve druhé polovině listopadu proběhlo již tradiční setkání pacientů s diabetem 1. typu v Luhačovicích, tentokrát pod názvem XXIV. Šimurdovy dny diabetiků.

Program byl bohatý a to nejen po stránce edukační. Partneři setkání nám představili aktuálně dostupné i plánované novinky, které zjednodušují diabetikům každodenní péči, cestou po luhačovických pramenech jsme si připomněli Světový den diabetu, Na Lázeňském náměstí jsme si zahráli pétanque pod vedením Ireny s Pavlem, někoho nalákal Vojta na exkursi do pivovaru a koho neoslovila ani tato aktivita, zúčastnil se alespoň turnaje v bowlingu.

Luhačovice 2013

Hned první edukační přednáška, MUDr. Záhumenského o péči o nohy byla narvaná k prasknutí a ani témata dalších dnů nezůstaly nepovšimnuty. Na programu byly kazuistiky k léčbě inzulínových pump, panel s edukátory a uživateli uzavřených smyček inzulínových pump a účastnící hojně využívali i možnosti skenování očního pozadí pomocí fundus kamery.

Na programu byly i edukace s nutriční terapeutkou a edukační sestrou, informace o léčbě štítné žlázy a nechyběla ani troška přírodních léčivek v podobě bylinek.

Překvapením programu byla pro účastníky talks show s hostem Šimurdových dnů diabetiků – pacientem s diabetem a profesionálním sportovcem, mistrem světa, Strongmannem Jiřím Tkadlčíkem.

Věříme, že si to účastníci náležitě užili a odjeli naplněni informacemi a motivací. A budeme se těšit na viděnou se známými i novými tvářemi opět za rok.

Zároveň děkujeme všem našim sponzorům za podporu, díky níž jsme byli schopni připravit toto setkání.

logo medtronic
Abbott logo
logo 211
logo Luhačovice
logo novo nordisk
DIAKAR
logo bisbis
logo tandril
logo ypsomed
DIAstyl