Přeskočit na obsah

Praktické informace

Vyhledáváme užitečné informace, které by se Vám mohly při řešení Vaší zdravotní situce hodit.

naše aktivity

Zajímá Vás, jaké máme v České republice zdravotní pojišťovny, na co byste neměli zapomenout při volbě své pojišťovny nebo jaké bonusy nabízejí jednotlivé pojišťovny pro diabetiky? Prostudujte si náš přehled.

Víte, co se dělo s každým lékem, než se stal dostupným pro pacienty? Zajímá Vás, jaké klinické studie v oblasti diabetologie právě probíhají? Chcete vědět, zda se můžete zúčastnit klinické studie a jaké to sebou nese případná rizika nebo výhody? Chystáme pro Vás přehled na toto téma.

O limitech doplatků na léčiva a potraviny pro zvláštní lékařské účely pojednává § 16b zákona č.
48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění. Ten také řeší, kdo a za jakých okolností má nárok
na vrácení přeplatku za doplácení za léky a jednotlivé limity.

Už jste se někdy přemýšleli, co znamenají jednotlivé hodnoty ve Vaší zprávě z laboratoře? Hledáte více informací o konkrétní zdravotní diagnóze? Máme pro Vás spolehlivý zdroj informací na jednom místě. Informace na LabTest Online jsou garantované Českou společností klinické biochemie ČLS JEP.

V péči o diabetické pacienty je role podiatrů naprosto zásadní. Špatná cirkulace krve u diabetiků může v konečném důsledku vést k poškození, a v nejhorším případě i k amputaci, dolních končetin. Má-li diabetik defekt na noze, je vždy lepší navštívit podiatrickou ambulanci, než spoléhat na ošetření chirurgem.