Přeskočit na obsah

4. konference NZIP

Ve dnech 12. a 13. prosince 2023 proběhla dvoudenní konference NZIP a NZIP Open.

NZIP (Národní zdravotnický informační portál) a jeho nový modul Datové zpravodajství, se stává klíčovým středobodem publikace datových výstupů z Národního zdravotnického informačního systému (NZIS) v nejrůznějších formách.

NZIP je garantovaný zdroj informací, který má sloužit ke zvyšování zdravotní gramotnosti a informovanosti jak široké veřejnosti, tak i veřejnosti odborné. Že tomu tak je, doložily ve svých příspěvcích zástupkyně pacientských organizací i Státního zdravotního ústavu.

Data NZIS nejsou určena jen pro omezený okruh nadšenců nebo odborníků, ale jsou i nepostradatelným zdrojem informací o organizaci a výsledcích zdravotní péče.

NZIS spravuje a ve spolupráci s odbornými společnostmi připravuje datové výstupy. Při tom jsou respektovány různé stupně citlivosti dat a možnosti zveřejnění, od omezeného množství primárních dat o neživých subjektech až po data vyžadující pokročilé úpravy, agregace a interpretace.

Zároveň jsou připravovány rozličné formy datových výstupů pro různé skupiny uživatelů dle pokročilosti práce s daty: infografiky a statistické ročenky pro „začátečníky“, analytické studie a datové souhrny pro „průzkumníky“ a otevřené či dokonce syntetické datové sady pro „experty“.

Další informace ke konferenci: https://www.nzip.cz/clanek/1822-4-konference-nzip odkaz na externí web

4. konference NZIP